Kłopoty Palikota. Miliony od inwestorów a biznesu nie ma

0

Portal JawnyLublin.pl to kolejne medium, które wzięło na celownik kolejne niejasności w sprawie propozycji inwestycyjnych Janusza Palikota. W tekście „Czarcia Łapa – niespełnione marzenie Janusza Palikota. I problem tysiąca akcjonariuszy” autorzy sprawdzili jak idzie przekuwanie ambitnych planów w rzeczywistość. Tymczasem inwestor alarmuje: „Dziś spółka nie jest w stanie zapłacić nikomu nawet złotówki”

Alembik Lublin to jedna z licznych spółek powiązanych pośrednio lub bezpośrednio z Januszem Palikotem. W kamienicy przy ul. Archidiakońskiej 9 na Starym Mieście w Lublinie, gdzie mieszka Palikot z rodziną, są zarejestrowane m.in. Alembik Polska, Alembik Lublin, Tenczynek Świeże, Tenczynek Dystrybucja, Kresy, Przyjazne Państwo, Spokojne Państwo, Chipsy BUH, BUH Distillery i Piwowarzy. Spółka utworzona do prowadzenia Czarciej Łapy została powołana do życia 25 marca 2020 roku. Jej udziałowcami są Alembik Polska (441 udziałów o wartości 22.050 zł) i Tomasz Czechowski (125 udziałów o wartości 6.250 zł). Nazwisko Czechowskiego pojawia się także w innych spółkach Palikota (jako wspólnik lub członek organów spółki, m. in. w BUH Distillery czy Chipsy BUH).

Na początku lipca wejście do lokalu wciąż zamknięte. Przez zakurzone okna można dojrzeć plac budowy – wygląda jak porzucony. Ze ścian zwisają kable, na podłodze stoją części wentylacji, fragment jednej z sal zakryty jest folią. Na parapecie okna od ul. Bramowej piętrzy się sterta planów architektonicznych, m.in. z rzutem parteru z ustawieniem stolików czy systemem zewnętrznego monitoringu. Pusto i głucho – czytamy na JawnyLublin.pl

Źródło: https://wgospodarce.pl/informacje/130049-klopoty-palikota-miliony-od-inwestorow-a-biznesu-nie-ma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *