Manufaktura traci głównego inwestora, który stracił do niego zaufanie i wiarę w wykonalność biznesplanu. Inwestor przestaje ratować holding Grupy Manufaktury, pozostaje jednak wierzycielem Grupy.

Jaka jest kondycja Manufaktury

Ocenę kondycji holdingu alkoholowego, którego liczbę spółek trudno jednoznacznie podać, jest ich kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt, utrudnia brak dostępu do informacji finansowych. Skarżą się na to zarówno inwestorzy, z którymi rozmawiała redakcja, jak i drobni wierzyciele.

Niejasna sytuacja finansowa utrudnia też znalezienie inwestorów czy dystrybutorów. Ostatnio z powodu braku wynagrodzenia odeszli np. pracownicy działu eksportowego Manufaktury, ponieważ co, jak twierdzą osoby powiązane z biznesem, uniemożliwia nawiązanie współpracy z zagranicznym dystrybutorem, który byłby szansą na ratowanie firmy i zwiększenie sprzedaży. Zainteresowani inwestorzy, w tym fundusz inwestycyjny, wycofali się.

To oczywiście nie koniec problemów, kolejne mogą się pojawić choćby ze strony obligatariuszy, którzy, jak dowiedziała się redakcja u źródeł zbliżonych do holdingu, mogą podać te obligacje w stan wymagalności już teraz, z tego właśnie powodu, że spółka MPWiW złożyła wniosek o układ.

Źródło: https://www.rp.pl/biznes/art39742441-palikot-traci-glownego-inwestora-janusz-o-tym-nie-wie-dowie-sie-z-mediow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *