Pracowali u Palikota. Szukają pomocy

1

Te sklepy, które nadal sprzedają towary Janusza Palikota mają problem

Pozostało ich niewiele, a z medialnych doniesień wynika, iż mają problem z płaceniem pensji. Bowiem ostać miały się jedynie sklepy w Krakowie oraz outlet w Gliwicach. Wiązało się to oczywiście ze zwolnieniami pracowników, a ci do dziś nie otrzymali swoich pieniędzy.

„Jesteśmy okłamywani co trochę, najpierw wypłaty miały być w lipcu, potem na koniec lipca, potem w pierwszym tygodniu sierpnia, potem w drugim… a pieniędzy nie ma” – mówi w rozmowie z portalem jeden z byłych pracowników Tenczynek Świeże.

Pracownicy nie ukrywają, że poprzez nagłośnienie sprawy w mediach liczą na to, że uda im się odzyskać zaległe wypłaty. W spółce miała miejsce kontrola ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, ale nie są jeszcze znane jej ustalenia.

Źródło: https://wgospodarce.pl/informacje/131458-pracowali-u-palikota-szukaja-pomocy

1 thought on “Pracowali u Palikota. Szukają pomocy

  1. Nie wiem jak z Krakowem, ale dziś zwinęli sklep “outlet” w Gliwicach, czyli jeden z trzech ostatnich lokali Tenczynek Świeże. Ponad 70 pracowników zostało bez wynagrodzeń za czerwiec i lipiec. Logistyka TŚ w sierpniu złożyła wypowiedzenia z winy pracodawcy, po tym jak pomimo obietnic, nie otrzymali wynagrodzeń za dwa miesiące pracy. W firmie wszyscy zasłaniają się decyzjami Zarządu, Marek Maślanka również nie potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie – kiedy ludzie dostaną wypłaty?? Istny cyrk na kółkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *