Kara 1 200 000 PLN. Prosper Capital chce upadłości

0

Broker, któremu KNF w ubiegłym roku cofnęła zezwolenie w kluczowych obszarach działalności maklerskiej, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Do złożenia upadłościowego wniosku w warszawskim sądzie dojść miało 16 lutego, lecz na publicznym portalu Krajowego Rejestru Zadłużonych informacja ta pojawiła się z kilkudniowym opóźnieniem. Jak wynika z ujawnionych tam informacji, wnioskodawcom jest sam Prosper Capital Dom Maklerski.

W marcu ubiegłego roku Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na brokera karę za nieprawidłowości przy oferowaniu obligacji, w wyniku czego ograniczyła mu zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej w kluczowych obszarach oraz zobowiązała do zapłaty 1,2 mln zł. Co prawda Prosper zapowiadał zamiar zakwestionowania decyzji nadzorcy, ale na przełomie 2023 i 2024 r. zdecydował on zmianie profilu działalności oraz złożeniu wniosku o wycofanie zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej w pozostałym zakresie, nieokrojonej wcześniej przez KNF.

W latach 2018-2023 Prosper Capital DM trudnił się przede wszystkim oferowaniem inwestorom indywidualnym obligacji korporacyjnych podwyższonego ryzyka.

W I połowie 2021 r. broker przeprowadził publiczną emisję akcji, zapowiadając wówczas plan wejścia na rynek NewConnect.

Źródło: https://obligacje.pl/pl/a/prosper-capital-dm-chce-upadlosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *