Zarząd MPWiW złożył do sądu program w ramach postępowania układowego

0

Zarząd Manufaktury Piwa Wódki i Wina wyjaśnił, że wierzyciele zostali podzieleni na pięć grup. “Pierwsza grupa obejmująca instytucje państwowe jak ZUS czy US oraz druga grupa obejmująca małych wierzycieli do 25 900 zł będą spłacone w 100 proc. gotówką. Grupa 3 i 4, obejmujące większych wierzycieli zostaną spłacone również w 100 proc. w formule, gdzie 30 proc. oddane zostaje gotówką, 70 proc. konwertowane jest na kapitał, a następnie poprzez sprzedaż akcji lub spółki będzie zapłacone gotówką” – czytamy.

Spłaty mają odbywać się w okresie do 5 lat dla wszystkich małych wierzycieli.

Jaka przyszłość Manufaktury Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota?
Inwestorzy powiązani ze spółką, w tym Janusz Palikot, zostaną spłaceni poprzez zamianę wierzytelności w całości na kapitał spółki. Jak przypomina serwis, po akceptacji zaproponowanego planu przez wierzycieli, sąd zatwierdzi jego realizację. “Ewentualne odrzucenie planu w głosowaniu wierzycieli oznaczać będzie konieczność uruchomienia procedury upadłościowej” – napisano.

Spółka podkreśla, że zachowała zdolność do prowadzenia działalności biznesowej dzięki zaangażowaniu firmy Kraftowe Alkohole. “W ramach działań przygotowawczych do postępowania układowego MPWiW zredukowała swoje koszty z kwoty ok. 5 mln zł miesięcznie do 1,8 mln zł, bez utraty zdolności do działania” – wyjaśnia MPWiW.

Współpraca z partnerem ma zaowocować wprowadzeniem na rynek nowych produktów, co zwiększy dochody firmy.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/janusz-palikot-pokazal-plan-splaty-wierzycieli-moment-ktory-okresli-przyszlosc-spolki-6945972569553760a.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *